DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 20.10.2013 15:48:24 

 
 
Tady si rozebereme funkci jednotlivých budov a struktur a jejich význam a vlastnosti pro jednotlivé strany.  


Overmind: Základní aliení budova. Bez ní není stavba žádných ostatních budov možná. Dokonce bez ní ani nemůžete povýšit na další stupeň aliena. Musí být dobře bráněna. Naštěstí toho hodně vydrží a na blízkost se umí dokonce bránit.
 


 
 
Egg: Vejce, ze kterého se všichni alieni rodí. Bez nich hra rychle končí. Je dobré jich mít více, často se staví i rezervní pro případ vyplenění základny. Je dobré je buď dobře skrýt, nebo dobře chránit. Nestůjte po vylíhnutí na místě, kde vás vejce vyvrhlo! Blokujete tím narození ostatních alienů!
 

 
 
Acid Tube: Základní obranná struktura alienů. Když se k ní člověk příblíží, uvítá ho sprškou kyseliny. Ale i tyto " kyselinové trubky" je dobré stavět mimo přímý dohled lidí, jelikož mají relativně malou životnost. Nejlepší jsou za rohem nebo na stropě.
 


 
 
Barricade: Barikáda slouží jako jakási zeď ochraňující ostatní aliení struktury. Inteligentně postavená může vskutku dobře chránit důležitější alieni struktury, hloupě postavená může však blokovat vaše vlastní aliení kumpány při ochraně základny! Stavět s rozvahou.
 


 
 
Trapper: Velmi zákeřná aliení vychytávka. Dobře umístěná " chytne" člověka a znemožní mu pohyb. Když se na něj takto ochromeného seběhne celé osazenstvo aliení základny, včetně rozzlobených grangerů vyrušených z práce, rozzuřeného lidožravého hmyzu a kyselinové spršky, moc dlouho si to v základně nepobyde. Nejvhodnější je ho stavět na stropě, aby si ho lidé nevšimli.
 
 

 
 
 
Booster: Po dosažení stage 2 aliení nutnost. Přídá na určitý čas alienům jedový útok, když se ho dotknou. Lidem bez battlesuitu jed dovede velmi silně ubrat. Velmi vhoné v kombinaci s dretchem. Dobré je ho umístit přimo pod vejce, aby si i noobové neznající jeho účinku užili posílení jedem.
 
 
 
Hive: Sídlo krvežiznivého hmyzu! Pokud myslíte, že z něj vylootujete nějaký med, jste na omylu. Hmyz brání svůj úl tvrdě a pustí se do blízkých lidí se vší vervou. Opět není vhodné ho stavět lidem na očích.
 
 
 
Hovel: Boudička pro grangera, tvořená skálopevným ztvrdlým aliením sekretem. Každý správný stavitel si musí po práci odpočinout. Granger může zalézt právě do Hovelu. S gustem si však někteří obzvlášť vykutálení grangeři postaví svojí boudičku naprosto kreténsky. Blokuje pak tyranty při obraně základny. Na to pozor.
 
 
 
 
 
 
 


Reactor: Elektrárna. Bez ní se zhasne a lidi většinou v panice rychle pohebnou. Absence reaktoru totiž znemožní funkci ostatních důležitých budov a celé obranné struktury lidí. Elektrárnička se umí na blízko bránit elektrickými šoky, což odradí škůdce typu dretch/basilisk, tyranta však spíš jen polechtá. Doplňují se u něj zbraně na energetické bázi(pro doplnění stačí stisknout " B" ).
 


 
 
 
 
 
Telenode: Věděli jste, že se lidé líhnou? Že jsou savci? Ale jděte. Každý ví, že lidi se líhnou v Telenode. Možná je to jen teleport ze vzdálené základny, ale IMHO se stejně líhnou. Když není Telenode, nemůže se vylíhnout žádný člověk a hra rychle končí. Není dobré spoléhat se jen na jedno. Nutné chytře postavit a dobře chránit. Nikdy na něm po narození nestůjte! Blokujete příchod ostatních!
 

 
 
 
 
 
Medistation: Vidíte červený křiž a možná už asi máte představu. Medistation vás sice nepřešatí a nedá vám guláš gratis, ale zato vás kompletně uzdraví a v případě, že jste již zkonzumovali Medikit, dodá vám zdarma nový. Je dobré ho postavit tak, aby kolem něj bylo dost místa a mohlo se uzdravovat vícero lidí najednou.
 


 
 
 
 
 
Armory: Zbrojnice. Nakoupíte v ní různé zbraně, brnění a třeba i jetpack. Pro standartní zbraně je také místem pro doplnění munice. Zbraň v její blizkosti stačí přebít stiskem " B" . Je to rychlejší cesta, než klikat na " ammunition" v armory menu.
 


 
 
 
 
 
Repeater: Rozvaděč elektřiny. Chcete postavit třeba předsunutou základnu mimo rozsah reaktoru? Od toho je repeater. Prodlouží dosah elektrického proudu. Osobně jsem ho nikdy nepoužil, ale možná opravdu existují situace, v jakých se hodí, i když obecně jsem spíš pro centralizovanou základnu.
 


 
 
 
 
 
 
Defence Computer: Hi-Tech elektronkový zázrak. Z bezduchých kulometných věžiček, které bez něj střílejí vždy po jednom cíli, udělá vražedná individua. S defence computerem si umí každý turret zvolit svůj vlastní a nejvhodnějí cíl. Také je podmínkou pro stavbu a funkci tesel.
 

 
 
 
 
 
 
Tesla: Stará známá z Red Alert. Obří sloup vyluzující elektrické výboje značné síly. Nikdy však nestavte celou základnu jen na teslách, zničení defence computeru totiž kompletně znemonží jejich fungování. Vždy mějte pár zálonžích turretů.
 

Turret: Automatická kulometná věžička. Základní obrana lidské základny. Proti drobnějším alienům velmi efektivní. Nevýhodou je, že se velmi pomalu otáčí za svým cílem a s trochou dovednosti ho může zničit i hbitý dretch.